T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BURSA / OSMANGAZİ - ŞÜKRÜ ŞANKAYA İMAM HATİP ORTAOKULU

Haberler

Mrt

Türk Edebiyatı´nın usta isimlerinin yazdığı şiirler öğrencilerimiz tarafından ezberlendi ve seslendirildi. Türkçe öğretmenlerimizin yaptığı bu çalışmalar sayesinde öğrencilerimizin milli ve manevi bilincinin gelişmesi sağlandı.

 

 

 

Mrt

Okulumuza davet ettiğimiz Toplum Destekli Polisler öğrencilerimize güvenli yaşam ve milli birlik ve bütünlüğümüzü tehdit eden unsurlar hakkında seminer verdiler. Öğrencilerimiz seminere aktif olarak katıldılar. Değerli polislerimize sorular yönelttiler. Oldukça verimli bir çalışma oldu.

 

Mrt

Okul Öğrenci Meclisimiz Serbest Kürsü etkinliğimizi başlattılar. Öğrencilerimiz aktif olarak düşüncelerini bu platform aracılığı ile dile getirerek, özgür iradelerinin yansımasının bilincine vararak kendilerini keşfetme yolunda bir adım daha ilerlemiş oldular.

Mrt

Öğretmenlerimiz "Her Çocuk Özeldir" isimli filmi izlediler. Filmi daha iyi anlama, yorumlama ve filmin satır aralarını okuma becerilerinin geliştirilmesini amaçlayan “Film Okumaları”  etkinliğinde öğretmenlerimiz ayrıntıları konuştular. 

Mrt

Okulumuzda bulunan kız ve erkek öğrenci mescitlerimiz meslek dersleri sırasında aktif olarak kullanılmakta, bunun yanısıra öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin ibadetlerini rahatça yapabilmelerine olanak sağlamaktadır.

Mrt

Öğrencilerimizle birlikte çeşitli etkinliklerle Regaib Kandili´ni kutladık. Okulumuz öğrencilerinin hazırlamış olduğu Regaib Kandili programında öğrencilerimiz  Kur´an-ı Kerim okudular. İlahiler söylediler. Bu gecenin anlam ve önemi anlatıldı. Öğrencilerimiz hazırlamış oldukları programı mahallemiz camiinde de gerçekleştirdiler. 5- A sınıfı okulumuz müdürü Ahmet KARTAL´ın kandilini kutladılar.

Mrt

Öğrencilerimizle birlikte "Özgürlüğün Sesi Bilal" adlı filmi izlemeye gittik. Yüreklerimizi hüzünlendirdi.

Mrt

2018 BURSA KİTAP FUARI’NDAYDIK...

        Okulumuz öğrencileri ile 23 Mart 2018 Cuma günü Bursa Kitap Fuarı’nı ziyaret ettik.

        Türkçe öğretmeni Recep ÖZKUL ve Bilişim öğretmeni Elmas NİZAMOĞLU yönetiminde yapılan etkinlikle öğrencilerimiz kitap kokuları arasında yazarlar ile tanışma fırsatı buldu. 

        Altıncı sınıf öğrencilerimiz Türkçe dersinde bu hafta işlemiş oldukları ÜÇ KUŞAĞIN YAZARI : Gülten DAYIOĞLU ile bu kapsamda tanışma, söyleşi ve kitap imzalatma fırsatı buldular. 

Yeşim Saygın ARMUTAK ve Ömer SEVİNÇGÜL ile de tanışıp kitaplarını imzalattılar. 

        Bursa Kitap Fuarı gezimiz hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Mrt

18 Mart Çanakkale Zaferi okulumuzda büyük bir coşkuyla kutlandı.

Mrt

Anne Kız Omuz Omuza Namaz Kılıyor Projesi ile velilerimiz öğrencilerini eğitim ortamlarında gözlemleme ve birlikte paylaşımda bulunma fırsatı yakalıyor.

Mrt

Okulumuzda  12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve M. Akif Ersoy’u Anma Günü etkinlikleri düzenlendi.

Mrt

Öğrencilerimizin yanlış yazdığı kelimelerin doğrusunu öğrenmeleri için panolar hazırlandı.

Mrt

28 Şubat Sivil Savunma Günü nedeniyle okulumuzda  ikaz- alarm ve tahliye tatbikatı yapıldı.

Şbt

Birinci dönem üstün başarı gösteren 7-A sınıfı öğrencisi Hacı ÖZHASIR´a ve örnek sınıf seçilen  Kız 6-A sınıfına ödülleri verildi. Öğrencilerimizi kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Şbt

Öğrencilerimizi daha yakından tanımak ve  velilerimizin sosyo-ekonomik yapılarını, eğitim düzeylerini öğrenmek için veli ziyaretleri yapıyoruz.